Günümüzde artık saç ektirmek için en modern yöntem kalem tekniği yöntemidir. Kalem tekniği uzmanlar tarafından son 2 yıldır yapılmaya başlanmıştır.

Her merkez bu yöntemi kullanmak istemez. Genel de uzman olan ekipler bu ekim işlemini gerçekleştirirler. Saç bulunan bölgeden kökler fue yönteminde olduğu gibi alınır ve kalemin ucuna yerleştirilerek saçsız olan bölgeye dikkatli bir biçimde enjekte edilir. Bu işlem saç işlevini kaybetmeden ekilme işlemi sağlar. Bu operasyon da ameliyat tarzında bir işlem asla değildir. Kalem tekniği ile saç derisine kesi dahi atılmaz. Kesi atılmadığı için saç ekiminden sonra dikiş atma işlemi de gerçekleşmez. Bu Saç ekim yöntemi (dhi) tüm hastalara kolaylıkla uygulanmaktadır.

KALEM (DHİ) TEKNİĞİNİN AVANTAJLARI

Bu işlem için kullanılan kalemin uç bölgesi incecik bir yapıya sahiptir. Bu nedenle de ciltteki saç köklerine daha çok ve rahat ulaşarak sık bir saç ekme işlemi gerçekleştirilir.

 • Bu kalem sayesinde kafanızda bulunan saçlar yıpranıp hiçbir şekilde zarar görmeden bu işlem sona erer. İşlem sonrasında hastadaki iyileşme çok hızlı ilerlemektedir.
 • Bu işlem yapılırken saç köküne asla temas edilmez
 • Kanama olmaz
 • İşlem yapılan kalemin ucu çok incedir ve ince olması nedeni ile saçlar sık bir şekilde ekilir ve çıkacak saçlar da sık bir şekilde çıkar.
 • Bu işlem kesi olmadan gerçekleşir
 • Bu işlemden sonra asla iz kalmaz iğne ucu kadar delikler açılarak yapılır bu delikler de kapanarak izleri dışarıdan asla belli etmez
 • Çok doğal olur.

DHI (Kalem) yöntemi kolaydır fakat biraz uğraştırıcı ve çok dikkat gerektiren bir iştir. Kalem tekniğinin hastalar tarafından en çok tercih edilmesinin nedeni operasyon sırasında ağrı veya acı duyulmamasıdır ve saç ekimi operasyonunda saç derisine dikiş atılmaması ve dışarıdan belli olacak iz bulunmamasıdır. Bu yöntem ile çıkan saçlar çok sık ve sağlıklı bir şekilde çıkar. Kalem yönteminin özel iğneleri bulunur.

Kalem yöntemi ile saç ekim işlemi saçlarını tamamen kaybetmiş veya kafasının belirli bir bölgesinde seyreklik bulunan ve bundan rahatsızlık duyan kişilere yapılmaktadır. Bu saç ekim seansları kişilere göre değişiklik gösterir. Saç ne kadar az ise işlem o kadar uzun sürmektedir. Bir seans 6-8 saat kadar sürer ve saç ekim işlemi bir seansta sona ermez. Çünkü bu işlem için gerekli olan sizin başınızda bulunan saç kökleridir. Ciddi bir rahatsızlığınız mevcut ise bu operasyon size uygulanmaz. Saç ekimi yaptırmadan önce doktorunuzu belirlemelisiniz ve işlem hakkındaki bilgileri ondan almalısınız, daha önce doktorunuzun mutlaka bu işi yapmış ve uzman kişi olması gerekmektedir. Aksi takdirde bu işlem düzgün yapılmaz ise saçlarınız tekrar dökülmeye başlayarak kellik oluşur.

KALEMLE DHİ SAÇ EKİM YÖNTEMLERİ AVANTAJLARI NELERDİR?

Dhi (kalem) yöntemi günümüzde yeni başlanan işlemlerden bir tanesidir. Yeni başlanmasına rağmen talep çok fazladır ve artık neredeyse diğer yöntemlerle aynı yoğunlukta diyebiliriz. Bu yöntem ile saç ektirmek çok basit bir hal alır. Kalem ile saç ekme işlemi işini iyi yapan uzmanlar tarafından gerçekleşmelidir. Bu yöntem şu şekilde yapılır. Öncelikle işleme başlamadan önce uzman hastayı kontrol ederek nasıl bir işlem yapacağına, kaç seansta bitirebileceğine değinmelidir. Saçlı olan bölgeden tek tek saç kökleri alınarak seyrelmiş tarafa aktarma yapılır. Bu operasyon saç bölgesine kesi atılarak yapılmaz. Kesimsiz bir şekilde yeni teknoloji ile yapılmaktadır. Bu işlem çok uzun sürmez ve doktor öncesinde sizin saç telinize ve ne kadar başınızda saç kaldığına bakarak seans aralığını oluşturur. Saç ekiminin kaç seansta biteceği doğrudan sizin saçınıza bağlıdır.

Bu işlem çok kolay bir şekilde gerçekleşir asla hastayı zor bir duruma düşürmez. Hastaları sevindiren bir diğer olay ise saç bölgesine dikiş atılmadığı için izin kalmamasıdır. Aletin ucu ince olduğu için burada çıkacak saçlar da çok kaliteli ve birbirlerine sık bir şekilde çıkarak hastayı mutlu edecektir.

KISA SÜREDE DOĞAL SAÇLAR İÇİN OPERASYON

Saç ekim işlemi o kadar çok uzun süren bir işlem değildir. Tek tek saç eklendiği için genelde 6-8 saate yakın sürer ve bu da gayet normaldir. Fakat kişinin saç kalitesine bağlı olarak da bu işlem ve süre değişiklik gösterebilmektedir. Bir takım rahatsızlığınız var ise bu konuyu önce doktorunuza danışarak bu işlemi yaptırmalısınız. Bu operasyon için uzman çok önemlidir. Çünkü rastgele bir uzman seçerseniz ve bu uzman da işinde iyi değil ise kalan saçlarınızdan da olarak bu sonuç daha kötü bir sonuca dönüşebilmektedir

 

ÇEK GÖNDER

 • Ad Soyad

 • Telefon Numaranız

 • Mail Adresiniz

 • Mesaj

 • Fotoğraf Yükle - Ön Profil

  Arka Profil

GÖNDER

DOKTORUNUZA SORUN

 • Ad Soyad

 • Telefon Numaranız

 • Mail Adresiniz

 • Mesaj

 • Fotoğraf Yükle (Ön ve Arka Profil)

  Gözat...

GÖNDER